Hirdetés

Véget kell vetni a háborús pszichózisnak! - lakossági fórumot tartottak Csornán

Lakossági fórumot tartott május 3-án Csornán Gyopáros Alpár országgyűlési képviselő, a beszélgetésen pedig tiszteletét tette Nagy János, Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár, továbbá Győri Enikő, az Európai Parlament képviselője. A fórum előtt a politikusok a sajtó kérdéseire is válaszoltak.

Hirdetés

A felvezetőben Gyopáros Alpár, a térség országgyűlési képviselője kiemelte: „Nem véletlenül találkozunk a lakossággal most egy kicsit sűrűbben, hiszen a világ is kicsit „sűrűbb” lett. Ugyanis soha nem voltunk még ilyen közel ahhoz, hogy hazánkat is érintse egy közelben zajló fegyveres konfliktus. Ebben az ügyben Magyarország Kormányának határozott álláspontja van! A lakosság véleménye ugyanakkor ebben a helyzetben is roppant fontos! Szeretjük kikérni az emberek véleményét, meghallgatni az álláspontjukat és válaszolni a felmerülő kérdésekre. A lakossági fórumok erre pedig kiváló terepet jelentenek.” – fogalmazott Gyopáros Alpár, majd átadta a szót a vendégeknek.

Magyarország minden szinten a béke mellett áll ki. Milyen eszközökkel és hogyan tudjuk érvényesíteni békepárti érdekeinket az Európai Unióban?
Nagy János: 2022 februárja óta dúl az orosz-ukrán háború, amit mi testvérháborúnak tartunk. A Magyar Kormánynak és a Fidesznek is az a véleménye, hogy az nem a mi háborúnk! Ezt az eleje óta folyamatosan mondjuk, és folyamatosan követeljük az azonnali tűzszünetet és a mihamarabbi béketárgyalások megkezdését. Sajnos nem sikerült változást elérni a hadszintéren és meggyőződésünk, hogy ott nem is lehet megoldást találni. Így minden egyes alkalmat megragadunk arra, hogy a békét állítsuk a középpontba. Ellenszélben dolgozunk, mivel Nyugaton egyfajta háborús pszichózis uralkodik. Azért, mert ott az elitnek egy része igenis érdekelt a háborúban. Ez részben pénzügyi, részben gazdasági érdek, és semmiképpen sem szolgálja Európa, az Európai Unió és az emberek érdekét. Viszont azt tapasztaljuk, hogy Európában elindult egy változás: egyre többen állnak ki a béke mellett és a vannak a háború ellen. A június 9-i választás pedig leginkább arról fog dönteni, hogy folytatódik-e a háború vagy eljön végre a béke… S mivel az emberek nagy része a béke mellett áll, abban bízunk, hogy az Európai Parlamentben békepárti többség áll össze, amely majd kikényszeríti, hogy felek végre megállítsák egymás gyilkolását!

Amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy a keresztény értékrendünk is fontos. Viszont világtendencia, hogy az értékek helyett az énközpontúság terjed. Hova vezethet egy olyan út, ahol eldobják hagyományaikat, értékrendjüket az emberek?
Nagy János: Úgy véljük, hogy a nyitott társadalom báránybőrébe bújva azok a farkasok támadják meg a főbb értékek – amik az Isten, Haza, Család hármasát jelentik – akik egy olyan új társadalmat, világot akarnak létrehozni, amelyben a hozzánk hasonlóknak nincs helye. Ezért „házi őrizetbe” szorították az Istent, és megmondták, hogy kereszténységnek a templomokban a helye. Folytatták ezt azzal, hogy a nemzeteknek nem léteznek. Most pedig elértek arra a pontra, hogy meg akarják mondani, hogy az, hogy az apa férfi, az anya pedig nő, az csak egy vélemény a sok közül, nem pedig egy törvényszerűség, egy természeti, Isteni adottságból fakadó következmény. Ha ők ezt elérik, akkor Európának a klasszikus értelemben véve vége van! Mi ez ellen minden egyes politikai akciónkkal fellépünk és nem vagyunk ezzel egyedül, vannak szövetségeseink. Így úgy gondolom, a nyitott társadalommal szemben létre tudjuk hozni a védett társadalmat, amely mindannyiunknak az érdeke.

Érintettük a béke utáni vágyat, a keresztény értékek megóvását, beszéljünk most a családokról! Hiszen a magyar családtámogatási rendszerhez hasonló még egy nincs a világban. Tovább ezen az úton?
Nagy János: Magyarország egy családbarát ország! A kormány minden segítséget megad azoknak a fiataloknak, akik családalapítás előtt állnak. Több mint harminc intézkedést hoztunk már 2010 óta, felsorolni sem lehet. Ám nem szabad leállni, vannak feladataink és vannak terveink is! Rengeteg szakember dolgozik azon, hogy ezeket megvalósítsuk. Azt gondolom, hogy ezen a területen is nagyon sok munka vár még ránk!

Képviselő Asszony! Ön szerint mi az oka annak, hogy az Európai Parlamentben sokan azt szeretnék, hogy az ukrajnai háborúban Európa hadviselő fél legyen?
Győri Enikő: Ahogy Nagy János államtitkár úr is említette, én sem tudok más szavakat használni: ez egy háborús pszichózis. Ott ülve, az elmúlt két év alatt rengeteget foglalkozunk ezzel a kérdéssel és soha nem értettem, hogy miért nem magától értetődő az, hogy a békét minél előbb elérjük?! Jelenleg három percenként hal meg egy ember a háborúban. Ez iszonyatos áldozat, ami már két éve tart, sok százezer ember életét követelve. Európának erősnek kellene lennie ahhoz, hogy legyen olyan tekintélye, amellyel a feleket rákényszerítse a békére. Azonban jelenleg ez az erő nincs meg. Sokan már elfelejtették, de az első, aki arról beszélt, hogy kell európai védelem, és kell európai hadsereg, az a magyar miniszterelnök, Orbán Viktor volt. Enélkül egyszerűen védtelenek vagyunk. Az EU védelmét a NATO látja el, és ez mindig is így volt. Eközben senki nem foglalkozott a saját védelmével. Viszont már a terrortámadásoknál is látszott, hogy nincs meg az az együttműködés, amelyre szükség volna. Azt pedig, hogy Amerikának teljesen kiszolgáltassuk magunkat, nem tehetjük meg. Az európai emberek védelme nem függhet külső hatalomtól! A felismerés már régen megtörtént, most végre kellene hajtani! Ha pedig Európának meglenne ez az ereje, továbbá egy megfelelő amerikai szövetségessel támogatva rá lehet venni a feleket a békére. Ami most zajlik, az két éve egy kudarcos stratégia. Ki lehetett próbálni, de már két éve nem működik! Miért gondoljuk, hogy a még több pénz, a még több fegyver megoldást hoz?! Ennek semmi jele. Az erőnket éppen ezért a béketeremtésre kellene felhasználni!

Magyarországot tekintve mi történne akkor, ha a NATO is nyíltan részt venne az orosz-ukrán háborúban?
Győri Enikő: A NATO egy védelmi szövetség: ha megtámadják, kollektív választ ad. Egyetlen paragrafust sem lehet úgy olvasni, amely arról szól, hogy a NATO indítson háborút egy külső ország megvédésére. Mindig hangsúlyozom, hogy nem kérdés, hogy Oroszország az agresszor és Ukrajna az áldozat. De ebből nem következik az, hogy egy rossz stratégiát, ami két éve kudarc, azt még tovább kell fokozni…

Ha most a békepárti érdekek kerülnének többségbe az Európai Parlamentben, akkor könnyen véget lehetne venni a szomszédban zajló háborúnak?
Győri Enikő: Kombinálva egy jó amerikai együttműködéssel és azzal, hogy erősek vagyunk és képesek vagyunk a védelmi képességek terén fejlődni, akkor igen. Ezt egyébként Magyarország sokkal előbb elkezdte kiépíteni, mint más tagállamok, tehát mi már teljesítettük a védelemre szóló vállalásunkat. Most már muszáj teljesítenie mindenkinek, hiszen Európában zajlik a háború. Ám az is igaz, hogy mivel hozzánk van közelebb, a mi szomszédságunkban dúl és magyar emberek is halnak meg a harcokban, minket sokkal érzékenyebben érint, mint mondjuk Spanyolországot vagy Franciaországot. Az EU-nak viszont arról kellene szólni, hogy megértjük egymás problémáit, nem pedig arról, hogy lenyomjuk a másikat. Most az a fő probléma, hogy van egy brüsszeli fő irányvonal, amely csak egyféleképpen gondolkozik, aki pedig nem akar velük haladni, azt rögtön le „Putyin-pincsizi”. Pedig nagyon nagy a különbség aközött, hogy valaki Putyint támogatja, vagy azt mondja, hogy jelenlegi háborúhoz való európai viszonyulás egy elhibázott politika. Az európai mainstream most csak egyféle gondolkozást hajlandó elfogadni. Ez ellen kell nekünk a hangunkat felemelni és június 9-én a Fideszre szavazni, amely mindig is békepárti volt!

A háború kitörése óta kevesebb szó jut a genderpropagandáról. Magyarországon genderstop van. Milyen hátrányok érnek bennünket azért, mert kiállunk a keresztény európai értékrend mellett?
Győri Enikő: Bár sokáig tagadta, Ursula von der Leyen nemrég beismerte, hogy azért nem adják oda a helyreállítási alapból a pénzt, mert olyan a migrációs politikánk és a gyermekvédelmi törvényünk amilyen. Tény, nem igazán van benne kompromisszum! Korábban sok mindenről tárgyaltunk, kompromisszumokra voltunk képesek, sőt, azt is vállalom, hogy lehet, hogy nem minden volt tökéletes, de mindenről meg tudtunk állapodni. No de ebben nincs félutas megállapodás! Mi azt gondoljuk, hogy a gyermek nevelése a szülő feladata, az ő döntése és felelőssége, és nem hagyjuk, hogy ebbe más beleszóljon!

Összegezve mi a legnagyobb tétje az Európai Parlamenti választásnak?
Győri Enikő: Az, hogy milyen irányba megy tovább Európa: hogy háború vagy béke lesz-e? Hogy bevándorló Európát, vagy önmagához hű Európát szeretnénk-e? Hogy a genderkérdést rákényszerítjük-e az európai társadalmakra vagy visszatérünk-e a normalitáshoz? Szóval nem olyan veszélyes ám amit mi képviselünk. Hiszen csupán csak azt, amit Európa mindig is csinált, mielőtt elment a belső emberi lényeinkkel ellentétes irányba. Visszavágyunk a normalitásba. Oda, ahol ha azt mondjuk, hogy az apa férfi, az anya pedig nő, az nem vált ki megbotránkoztatást. Csupán csak kimondjuk azt, amit az élet mindig is jelentett nekünk…

 

 

 

Hirdetés