Hirdetés

Vadon élő madarak testközelben

Idén minden hónapban, így májusban is újabb műtárgyat állítanak ki a kapuvári Rábaközi Muzeális Kiállítóhelyen.

Hirdetés

Ebben a hónapban, tizedikén ünnepeljük a Madarak és fák napját, ehhez köthető a múzeum kiállítása, ami kivételesen nem pusztán egy tárgy. Sokkal inkább egy kisebb összeállítással szeretne az intézmény kedveskedni az érdeklődőknek.

1980-ban került egy több, mint 130 darabos madárgyűjtemény az intézményhez, aminek sajnos ma már csak a töredéke van a raktárban. A madár preparátumokat az osli Szaiff János készítette, és ebből 12 egyedet állítanak ki ebben a hónapban. A látogatók a rétisast, a barna kányát, a pólingot, a csókát, a nagy kócsagot, a kanalas gémet, a bakcsót, a fekete gólyát, a kontyos récét, a búbos vöcsköt, a kékes rétihéját és a bölömbikát nézhetik meg.

Szaiff János

A tárlatvezetőtől, Erdősné Varga Izabellától sok érdekes tudnivalóval gazdagodhatnak a kiállított állatokról, illetve a Madarak és fát napjának történetéről és jelentőségéről.
A preparátumok és a kiállított fotók kapcsolódnak a múzeum folyosóján látható tablókhoz, melyek a Hanság erdeit és gazdag madárvilágát mutatják be.

Ugyanis 2011-ben megnyílt „Kapuvár anno… Fejezetek a város és környéke történetéből” című állandó kiállítását is megtekinthetik az érdeklődők
Kapuváron.

-Bemutatósorozatunk legfőbb célja, hogy ezeket a féltve őrzött, de értékes emlékeinket minél több emberrel megosszuk és bemutassuk múltunk értékeit – mondta el a tárlatvezető.

Mi ott leszünk a következő kiállításon, tartsanak velünk a jövő hónapban is!

 

 

Hirdetés